Правила для батьків у час воєнної небезпеки
1. Зберігайте спокій у будь-якій ситуації
Батьки – найголовніший ресурс для дитини. Якщо ви будете спокійними, то й ваші діти будуть. Зберігайте психологічну рівновагу, не піддавайтеся інформаційному хаосу, читайте тільки офіційні джерела, не пропускайте кразь себе кожну новину, але реально оцінюйте загрозу.
2. Говоріть дитині правду, але водночас оберігайте її від негативу
У спокійних умовах і спокійним голосом поговоріть зі своєю дитиною. Інформація може бути різною, але важливо, щоб про приємне і неприємне також, малюк дізнавався саме від вас. Адже сам може нафантазувати собі щось значно гірше. Не переглядайте і не обговорюйте новини в його присутності.
Скажіть: “Зараз у нашій країні війна. Наша армія нас захищає. Ми повинні триматися разом. Я зможу захистити тебе, якщо ти слухатимешся. Ми – команда і у нас повинен бути єдиний план дій”.
3. Розробіть спільні плани дій для різних ситуацій
Молодші школярі краще сприймають інформацію в ігровій формі. Наприклад, дорослий – капітан, а діти – його команда. Опишіть, проговоріть, прорепетируйте дії кожного учасника в різних ситуаціях: повітряна тривога, звуки вибухів, евакуація. Це скоротить час на збори і допоможе уникнути паніки в надзвичайних ситуаціях.
4. Приготуйте інформацію про дитину.
Запишіть інформацію про дитину на внутрішньому боці її одягу або покладіть папірець у кишеню штанів.
Що має бути на дитячому бейджику:
- ПІБ дитини;
- дата народження;
- група крові;
- повна домашня адреса (номер будинку, квартири, назва вулиці, населений пункт, область);
- номери телефонів батьків, родичів, сусідів.
5. Підготуйте “тривожні валізки”.
Збирайте “тривожні валізки” разом з дитиною в ігровій формі. Хай у кожного члена команди буде своя валізка. Це сприятиме формуванню відповідальності та забезпечить залученість малюка у спільну діяльність. Документи (свідоцтво про народження, паспорти, документи про освіту, майно та інше), засоби першої необхідності – у валізі дорослих, але дещо можна покласти у особисту валізку (рюкзак) дитини.
Що може бути в дитячій “тривожній валізці”:
- улюблена іграшки дитини (можна сказат, що ця іграшка-талісман захищатиме малечу);
- олівці, блокнот, розмальовка, олівці;
- маленькі книжечки;
- сухі та вологі серветки;
- маленька пляшечка води.
6. Допоможіть дитині “перемикатися” зі стресової ситуації.
Дитяча психіка влаштована таким чином, що діти швидко “перемикаються” з однієї ситуації на іншу, але негативні емоційні реакції можуть загострюватися в разі повторення подібних стресових ситуацій.
Як відвернути увагу дитини:
- спокійним голосом запропонуйте випити води;
- попросіть перевірити чи политі квіти;
- попросіть дитину щось вам подати: пульт від телевізора, книжку тощо.
7. Не забувайте про тілесний контакт: більше обіймів та погладжувань!
Якомога частіше і більше обіймайте, погладжуйте один одного – і дітей, і дорослих. Під час тілесного контакту в організмі підвищується рівень гормону, що відповідає за відчуття спокою та безпеки.
ІНСТРУКЦІЯ
з безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул
Коронавірус у світі: що повинні знати батьки, аби вберегти свою дитину
Від 12 березня 2020р. на Хмельниччині, у тому числі і у нашій Міцівецькій гімназії, як і по всій Україні, відповідно до рішення Кабінету Міністрів розпочався тритижневий карантин у навчальних закладах, який триватиме до 03 квітня 2020р. Але не слід вважати, що це додаткові канікули, адже першочергове завдання таких обмежувальних заходів – запобігти поширенню захворювання на коронавірусну інфекцію шляхом зменшення кількості контактів.
Дуже важливо, щоб батьки також чітко усвідомлювали свою роль у цьому процесі. Отож, пропонуємо перелік з декількох важливих кроків для батьків, які допоможуть їм захистити себе та дітей від зараження респіраторними вірусами:
Не панікуйте!
Заходи індивідуального захисту, яких рекомендує дотримуватися ВООЗ
• Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом. Якщо на поверхні рук присутній вірус, то їх обробка таким засобом або миття з милом вб'є його.
• Тримайтеся на відстані не менше одного метра від людей, які кашляють або чхають. Це необхідно для того, щоби не вдихнути краплі, що виділяються з носа або рота іншої людини, яка може бути інфікована вірусом COVID-19.
• Мінімізуйте контакт рук з очима, носом і ротом, оскільки своїми долонями ми торкаємося безлічі предметів, на які міг потрапити вірус. Таким чином, вірусні частинки при дотику до очей, носа або рота можуть потрапити до організму.
• Кашляючи або чхаючи, прикривайте рот або ніс згином ліктя (але не долонею) або серветкою, яку після використання варто відразу ж утилізувати.
• Відчувши нездужання, залишайтеся вдома. Зверніться за медичною допомогою, якщо у вас підвищилася температура, з’явився кашель або дихання стало ускладненим.
• Дотримуйтесь актуальних рекомендацій медичних фахівців, а також МОЗ і медустанови, де ви зазвичай проходите лікування.
Окрім дотримання безпечної дистанції поряд з людиною, що чхає або кашляє, українське МОЗ та Товариство Червоного Хреста радять користуватися медичними масками, які щільно прилягають до обличчя і повністю прикривають ніс, рот і підборіддя.
Також слід по можливості уникати контакту з продуктами тваринництва, свійськими або дикими тваринами, а в разі взаємодії з ними або домашніми тваринами мити руки з милом.
Крім цього, необхідно ретельно термічно обробляти м’ясні продукти під час приготування їжі.
В РНБО, крім миття рук з милом не менше 20 секунд або із засобом для дезінфекції, а також вищевказаних рекомендацій ВООЗ та МОЗ, радять:
• Не вживати антибіотиків чи противірусних препаратів. Наразі немає наукового підтвердження, що противірусні засоби запобігають зараженню коронавірусом. Антибіотики взагалі не знищують віруси, а діють тільки проти бактерій;
• Мити поверхні, використовуючи засоби дезінфекції. Хімічні засоби дезінфекції, які можуть вбивати коронавірус: відбілювач, хлор, розчинники, 75% етанол, оцтова кислота і хлороформ.
Де можна отримати останню інформацію про коронавірус?
Актуальні дані про епідемію коронавірусу і способи індивідуального захисту від інфекції публікуються на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Останню інформацію про COVID-19 і профілактичні заходи можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров’я України. Також всі актуальні відомості про коронавірус, пов’язані з Україною, публікуються Центром громадського здоров’я при МОЗ