Інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023-2024 році:
Інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу у 2023-24 н.р.pdf
План виховної роботи
Міцівецької гімназії
на 2023-2024 навчальний рік
Педагог-організатор: Коханюк О.А.
План виховної роботи на І семестр 2023-2024 навчального року:
ВСТУП
В сучасних суспільно-політичних умовах , коли Україна відстоює свою свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває виховання дітей та учнівської молоді. Робота спрямована на «набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування в молоді особистісних рис громадянина української держави» - (Державна національна програма «Освіта України XXI ст.»). Саме тому Міцівецька гімназія обрала модель навчального закладу: «Громадянське становлення особистості дитини в умовах сільської школи». Основна проблема, над якою працює школа: «Забезпечення якості загальної середньої освіти та використання інформаційно-комунікативних технологій».
Сучасна школа вимагає оновлення змісту, форм і методів духовного становлення особистості на основі гуманізації життєдіяльності учня, створення умов для самореалізації у різних видах творчої діяльності. Головною метою виховання особистості є підготовка учнів до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання ролей громадянина, трудівника, громадського діяча, сім’янина, товариша. Завдання сучасної системи виховання полягають у реальному переході до педагогічної творчості та індивідуального впливу, створенні умов для цілеспрямованого розвитку особистості.
Основними ідеями сучасної освіти, що підтримуються і поширюються Міжнародною організацією ЮНІСЕФ, є ідеї забезпечення прав, свобод та інтересів дітей, представлені в концепції програми «Школа доброзичливого ставлення до дитини». Виховання сучасних дітей, турбота про них, забезпечення їхніх прав розглядається як головний пріоритет. У 2022 – 2023 н.р. увага приділялася основним аспектам моделювання наскрізного виховного процесу. Він був спрямований на формування компетентностей, системи цінностей у школярів, їх особистісної життєвої позиції як громадянина і патріота своєї держави. Сучасна школа визначає наскрізний процес виховання, що ґрунтується на морально-етичних та соціально-політичних цінностях.
Відповідно до цього в 2022-2023 навч. році велика увага приділялася
- створенню умов безпечного освітнього середовища в умовах війни для здобувачів освіти;
- національно-патріотичному вихованню;
- духовно-моральному вихованню;
- превентивному вихованню (Безпечна школа для всіх здобувачів знань);
При плануванні виховної роботи з школярами за основу було взято «Програму «Нова українська школа» у поступі до цінностей».
У Міцівецькій гімназії виховна робота спрямована на забезпечення організації процесу формування і сприйняття учнями гуманних цінностей та зразків громадянської поведінки. Вчителі керуються таким принципом: «Особистість дитини - найвища цінність». В основу виховання учнів гімназії покладено формування у підростаючого покоління таких рис людини, як гідність, чесність, справедливість, турбота, повага до життя, повага до інших людей, поваги до рідної мови, культури, виховання усвідомлення належності особистості до свого народу, нації, виховання гідного громадянина, формування історичної пам'яті, громадянської позиції, формування соціальної активності, поваги до старших, високої ціннісної орієнтації.
Враховуючи сучасні вимоги до виховного процесу в начальному закладі створена така система виховання, яка дозволяє здійснювати завдання виховного процесу.
Структурно виховна робота розподілена таким чином:
- Виховна робота адміністрації;
- Робота педагога-організатора, бібліотекаря, соціального педагога;
- Робота класних керівників, класоводів;
- Робота вчителів-предметників;
- Діяльність учнівського самоврядування.
Кожна ланка виховної системи працювала над виконанням своїх обов'язків, досягаючи поставленої мети. Уся робота була спрямована на:
- Формування особистості - патріота України, який усвідомлює свою належність до сучасної цивілізації, підготовлений до життя і орієнтується в сучасних реаліях;
- Виховання в особистості демократичного світогляду і культури, яка не порушує прав і свобод людини, з повагою ставиться до інших людей;
- Забезпечення умов для самореалізації школяра;
- Створення і розвиток цінностей громадянського суспільства;
- Запобігання проявів булінгу в учнівському середовищі, шляхи медіації;
- Пропагування здорового способу життя серед учнів школи;
- Розвиток творчих здібностей, підтримка обдарованих учнів;
- Організація роботи органів самоврядування, ДЮО;
Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р, навчальний заклад має впроваджувати демократичну культуру через вироблення відповідних процедур для захисту прав дитини і формування демократичних цінностей: захищати права дитини, стати місцем, безпечним для дитини, і йдеться не лише про фізичну безпеку, а й про атмосферу довіри і взаємоповаги, де немає насильства та дискримінації. Педагогічний колектив відповідальний за те, щоб вихованці відповідали умовам часу, були гідними громадянами України, досягали високих результатів у своїй діяльності. Велика увага приділялася духовно-моральному вихованню підростаючого покоління.
Невід’ємною складовою виховного процесу є національно-патріотичне виховання. Мета патріотичного виховання реалізовувалася через систему таких виховних завдань:
- утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
- екскурсія до музею;
- операції «Пам’ятник», «Забуті могили»;
- уроки пам’яті, присвячені 80-м роковинам трагедії Бабиного яру;
- Тиждень історії;
- День Соборності України;
- Тиждень літератури «Шевченкова палітра»;
- Тиждень «Люби і знай свій рідний край».
- виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки:
- Всеукраїнський тиждень права;
- День національного герба;
- День прапора;
- День Незалежності України.
- підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника Вітчизни, героя;- усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю, прагнення миру в Україні та на планеті:
- акції в підтримку воїнів ЗСУ;
- проведено уроки Миру;
- участь у флешмобі «Голуб миру»;
- вернісаж творчих робіт «Збережемо мир в Україні»;
- Тиждень військово-патріотичного виховання;
- День пам’яті героїв Крут;
- уроки мужності.
- формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;- утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства:
- День боротьби за права кримськотатарського народу та 78-ї річниці депортації кримських татар.
- культивування кращих рис української ментальності, збереження звичаїв та традицій:
- Тиждень українського козацтва «Козацькими стежками»;
- «Андріївські вечорниці»;
- «Свято Стрітеня»;
- працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;- формування мовленнєвої культури;- спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму:
- День визволення України від нацистів;
- День визволення села;
- Тиждень української мови та писемності;
- Міжнародний день рідної мови;
- Тиждень пам’яті та примирення;
Відповідно до моделі навчально-виховної роботи школи частина виховних годин носила правознавчий характер. Метою такої роботи з молоддю було: забезпечення умов для формування елементів правової культури, правових орієнтирів, правомірної поведінки учнів та формування в них активної життєвої позиції. З метою проведення роботи щодо запобігання проявів булінгу в учнівському середовищі, профілактики та запобігання торгівлі людьми проводилася відповідна робота на заняттях правознавчого гуртка, інформаційні хвилини, години спілкування, диспути, круглі столи:
- «Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу»;
- Тиждень правової освіти і виховання «На паралельних дорогах прав і обов’язків»;
- коло спілкування «Шкільний булінг. Як його уникнути?»;
- круглий стіл для старшокласників «Де брати любов до тих, хто тебе принижує або ігнорує»;
- «Вирішення конфліктів. Медіація»;
- Диспут «А чи готовий ти сьогодні робити зміни навколо себе?»;
З метою навчання дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальним компетентностям), які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків значна робота в гімназії приділялася превентивному вихованню:
- тренінг «Вчимося шукати компроміс»;
- анкетування «Твоє ставлення до шкідливих звичок»;
- Тиждень антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди;
- Тиждень толерантності;
Проводилася робота по співпраці класних керівників та класоводів з медичною сестрою, проводилися виховні години, які спрямовані на збереження здорового способу життя підростаючого покоління:
- Всеукраїнська акція «Увага! Діти на дорозі!»;
- «Олімпійський тиждень»;
- круглий стіл для старшокласників «Моя безпечна школа»;
- конкурс малюнків «Про здоров’я дбаємо – біди не знаємо»;
- круглий стіл «Здоровим бути модно»;
- Тиждень основ здоров’я. Профілактика СНІДу;
- спортивне свято «Забави козачат на сучасний лад»;
Екологічне виховання спрямоване на формування відповідального та дбайливого ставлення до природи, виховання екологічної культури, вивченні та охороні природи своєї місцевості.
- Тиждень пам’яті Чорнобильської трагедії;
- акція «Чисте довкілля»;
- акція «Чисте джерело»;
- трудовий десант «Чисте подвір’я – чиста Земля».
- Тиждень географії.
Сучасні діти і підлітки досить вміло користуються Інтернетом, годинами спілкуються в соціальних мережах. Інтернет став невід’ємною частиною їхнього життя. Він може бути дуже корисним для загального розвитку, навчання, творчого самовираження і пошуку однодумців. Але він може бути й небезпечним: через малий життєвий досвід юні користувачі не завжди в змозі розпізнати ризики, які можуть трапитися їм у мережі.Тому у виховній роботі гімназії велика увага зверталася на роботу по роз’ясненню учням правил безпечного користування Інтернетом. Така робота проявлялася в проведенні педагогом – організатором, класними керівниками та вчителями-предметниками уроків з використанням ІКТ, відповідних тематичних годин спілкування:
- інтелектуальна гра «Океан комп’ютерних знань»;
- «Безпека дітей в Інтернеті»;
- «Один день без інтернету»;
- «Небезпечні інтернет-ігри»;
- «Корисні та підозрілі сайти. Як їх розпізнати?»;
- Конкурс стінгазет «Моя безпека в інтернеті»
Також протягом 2022-2023 навчального року проводилася робота щодо зацікавленості дітей та молоді спортом, творчістю, мистецтвом шляхом залучення їх до занять в різних гуртках, до участі в конкурсах.
Велика увага приділялася роботі з обдарованою молоддю. Учні брали активну участь у різноманітних конкурсах, фестивалях, акціях, виборювали призові місця на олімпіадах та конкурсах.
Цьогоріч четверо наших учнів стали переможцями конкурсу-захисту наукових проектів МАН:
Трачук А., 7 клас – зарубіжна література, 1 місце;
Дудко М., 8 клас - математика, 1 місце;
Гарних успіхів досягли наші учні і у спорті. Команда гімназії з футболу ( Лянскорунський В., Скибіцький А., Василишен М., Паскалов Я., Швець О., Стахович Д.) посіла І місце у спартакіаді на змаганнях в Новодунаєвецькій селищній ОТГ.
Також учні гімназії брали активну участь у відкритій виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край». Діти проводили благодійні ярмарки, акції та концерт в підтримку ЗСУ.
Учні початкових класів об'єднанні у гру-подорож «Веселковий світ дитинства» і щомісяця крокують його різними тематичними стежинами. Для учнів старших класів створено Шкільну Республіку на чолі з її президентом, якого учні щорічно обирають на шкільних виборах шляхом таємного голосування. В Шкільній Республіці діє також Шкільний Парламент, який складається з 6 комісій різних напрямків. Для розвитку позакласної роботи в школі працює дитячо-юнацьке об'єднання «Веста», яке включає в себе роботу 17 гуртків різних напрямів. Це дає учням можливість виявити та розвинути свої здібності та інтереси. Гурткова робота тісно пов’язана з роботою учнівського самоврядування. Так, з метою створення комфортних умов для відпочинку школярів реалізовано проєкт «Моя затишна школа», у передноворічні дні реалізовано творчий проєкт «Новорічне вбрання для школи», у дні пам’яті і вшанування творчості Т.Шевченка реалізовано творчий проєкт «Вшановуємо великого Кобзаря». За період дистанційного навчання та дозвілля за ініціативи президента Шкільної Республіки, голів комісій Шкільного парламенту та вмілого керівництва і підтримки педагога-організатора і класних керівників було створено наступні творчі проєкти:
- «Вітання з Новим роком та Різдвом» (відеоролик);
- «Вітання з Великоднем!» (відеоролик);
- «Міжнародний день Землі» (відеоролик);
- Екологічний проєкт «Спільно.Сильно»;
- «Згадуємо.Вшановуємо.Пам’ятаємо» (відеоролик);
Також члени учнівського самоврядування разом із педагогом-організатором та класними керівниками в період карантину «запускали» та активно підтримували в соціальній мережі Facebook челенджі:
#одягни_вишиванку_з_самого_ранку;
Велика увага приділяється волонтерській діяльності. Так створено волонтерський загін «Юні волонтери», яких надає допомогу 5 людям похилого віку. Активно розвинені також інші напрямки роботи цього загону: пенсіонер – учням, молоді; учень, молодь – пенсіонеру; учень, молодь – навколишньому середовищу.
Вирішення найважливіших питань виховання вимагає від педагога-організатора, класних керівників та класоводів творчого підходу до створення виховної системи, спрямованої на формування вільних громадян, патріотів рідного краю, духовно багатих, морально - зорієнтованих молодих людей.
У 2023-24 навчальному році спрямування виховної роботи планується в таких напрямках:
- забезпечення безпечних умов для здобуття освіти для всіх учасників навчально-виховного процесу;
- виховання патріотичних громадянських якостей особистості;
- забезпечення педагогічних умов для соціалізації особистості школяра, виховання у нього життєвих компетентностей.
- реалізація особистісно-орієнтованого підходу у навчально - виховальному процесі;
- формування в учнів духовно-моральних норм;
- збереження морального, фізичного та психічного здоров'я підростаючого покоління.
Вересень 01.09.-08.09. (І тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Ранкова зустріч з нагоди Дня знань |
Педагог-організатор |
сценарій |
фотозвіт |
01.09. |
||
Перший урок «Ми українці: честь і слава незламним!» «Як ти? Повертаємось до школи» |
Класоводи, класні керівники 1-9, вихователі |
план-конспект |
фотозвіт |
01.09. |
|||
Інструктивна бесіда «Правила поведінки під час повітряної тривоги» Інструктивна бесіда «Правила поведінки в укритті» |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі |
Інструктивна бесіда |
Правила поведінки під час повітряної тривоги. Правила поведінки в укритті. |
01.09. |
|||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Підготовка методичних рекомендацій для класних керівників щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді |
Педагог-організатор |
рекомендації |
До 08.09. |
|||
Виставка «Виховуємо громадянина – патріота України» |
бібліотекар |
постійно-діюча виставка |
постійно |
||||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
«Шкільне самоврядування. Яким воно має бути та як має діяти?» |
Педагог-організатор |
обговорення |
Протягом тижня |
|||
Родинно-сімейне виховання |
Батьківська вітальня. Екскурсія по школі, огляд бомбосховища |
Адміністрація Класоводи, класні керівники 1-9 класів, виховат. |
Батьківська вітальня |
01.09. |
|||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Паспортизація дітей пільгових та облікових категорій, аналіз літнього відпочинку даної категорії дітей |
адміністрація |
соціальні паспорти учнів 1-9 класів, СДГ, МДГ |
довідка |
01.09-15.09. |
||
Консультації для вчителів щодо адаптації учнів 1, 5 класів (або за потребою) |
адміністрація |
консультація |
журнал консультацій |
постійно |
|||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
|||||||
Виховні години, бесіда-інструктаж з безпеки життєдіяльності та правил дорожнього руху |
Класоводи, Класні керівники 1-9 кл, вихователі |
план |
довідка |
04.09. |
|||
Інструктивна бесіда «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» |
Класоводи, Класні керівники 1-9 кл., вихователі |
бесіда |
протягом тижня |
||||
Куточок безпеки «План евакуації зі школи» |
Класоводи, Класні керівники 1 - 9 кл., вихователі |
Інформаційний плакат |
01.09. |
||||
Всеукраїнський олімпійський тиждень. Шкільна спартакіада. |
Вчителі фізичної культури |
наказ |
План заходів, фотозвіт |
04.09-08.09. |
|||
Художньо-естетичне виховання |
Організація постійно діючої виставки літератури, присвяченої національно-патріотичній тематиці |
Бібліотекар |
виставка |
постійно |
|||
Екологічне та трудове виховання |
Закріплення ділянок шкільної території за 5-9 класами |
Кл.кер. 5-9 кл. |
до 14.09. |
||||
Робота з активом шкільного парламенту |
Формування учнівських центрів та обрання голів центрів |
Педагог-організатор |
списки |
до 15.09. |
|||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Диспут «Дитина має право на щасливе дитинство без війни. Як допомогти дитині, яка перебуває в стресі» |
Класоводи, Класні керівники 1-9 кл, вихователі |
диспут |
тези |
22.09. |
||
Перевірка відвідування здобувачами знань навчальних занять |
адміністрація |
журнал обліку відвідування |
інформація |
щоденно |
|||
Аналіз працевлаштування учнів 9 класів. |
адміністрація |
інформація, довідки |
наказ |
до 20.09. |
|||
Аналіз забезпечення учнів підручниками |
бібліотекар |
інформація |
інформація |
04.09. |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Організація роботи з профілактики правопорушень |
адміністрація |
план |
План заходів |
до 15.09. |
||
Організація роботи гуртків та спортивних секцій |
адміністрація |
наказ, графік |
наказ |
до 15.09. |
|||
Вересень 11.09-15.09. (ІІ тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Виховна година «Абетка пішохода» |
Класоводи 1-4 кл. |
Виховна година |
Конспект, фото-звіт на сайт |
12.09. |
||
«Самоврядування – ефективний метод організації колективу» |
Пед-орг. |
година спілкування |
довідка,фото |
Протягом тижня |
|||
Художньо-естетичне виховання |
16.09. – День батька |
Пед.-орг., кл.кер. , класоводи, вихователі |
Привітання, фотоколаж |
інформація |
15.09. |
||
Загальношкільна акція «Подаруй книгу бібліотеці» |
бібліотекар |
акція |
інформація |
Протягом місяця |
|||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими орг.) |
Бесіда «Мистецтво спілкування» |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл. |
Бесіда |
Протягом тижня |
|||
Родинно-сімейне виховання |
Класні батьківські збори (он-лайн) / спілкування у батьківських групах щодо початку освітнього процесу
|
Адміністрація Класні керівники 1-9 кл., вихователі |
збори |
протоколи зборів, рекомендації |
13.09.-14.09. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
|||||||
Спостереження за роботою і поведінкою учнів 1 та 5 класів |
адміністрація |
спостереження |
протокол |
вересень |
|||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Повторення правила поведінки під час повітряної тривоги |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі |
Бесіда-інструктаж |
Правила поведінки |
11.09. |
||
Руханки під час уроків |
Вчителі, вихователі |
руханка |
постійно |
||||
Екологічне та трудове виховання |
Збір насіння квітів |
Вч. біології та труд. навч. |
вересень |
||||
Робота з активом Шкільного парламенту |
Проведення рейду «Запізнення» |
Черговий вчитель |
рейд |
інформація |
Протягом тижня |
||
Вибори Президента ШР. Формування шкільної ради. |
Пед-орг. |
Вибори |
протокол |
14.09. |
|||
Вибори омбудсмена із захисту прав усіх учасників освітнього процесу |
Пед-орг. |
вибори |
Протокол |
14.09. |
|||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Організація роботи з обдарованими учнями |
Вчителі-предметники |
бесіди |
План роботи |
Вересень |
||
Ведення документації щодо роботи з батьками (уточнення списків, контактних даних) |
Кл.кер. |
рекомендації |
До 11.09. |
||||
Контрольно-аналітична діяльність |
Перевірка та узгодження планів виховної роботи класних керівників та класоводів |
Пед.-орг |
план виховної роботи класу |
Довідка |
До 11.09. |
||
Підсумки проведення Всеукраїнського олімпійського тижня та Спартакіади |
адміністрація |
звіт |
наказ |
08.09. |
|||
Організація роботи щодо чергування вчителів по школі та у їдальні |
адміністрація |
Наказ, графік |
графік |
04.09. |
|||
Вересень 18.09-22.09. (ІІІ тиждень) |
|||||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|||
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
|||||||||
Година класного керівника. «День Миру» |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл., вихователі |
Кл.год., вих.год., флешмоби, творчі проєкти |
фотозвіт |
21.09. |
|||||
Військово - патріотичне та правове виховання |
День партизанської слави. Тематична екскурсія в музей з військово-патріотичної тематики |
Вч. історії 7 – 9 класи |
екскурсія |
Інформація |
22.09. |
||||
Родинно-сімейне виховання |
Етична бесіда «Повага до старших» |
Класоводи, кл.кер. |
Етична бесіда |
Усна інформація |
Протягом тижня |
||||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Діагностування рівня тривожності (тест Філіпса) Круглий стіл «Реакції дітей у стресових ситуаціях. Допомога дитині для її стабілізації» |
медсестра |
обговорення |
інформація, рекомендації для класних керівників, алгоритм дій |
20.09. |
||||
Інформаційно-профілактична бесіда щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми |
Кл.кер. 5-9 кл. |
бесіда |
пам’ятка |
19.09. |
|||||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Рухливі ігри на перерві |
Черговий вчитель |
Рухливі ігри |
постійно |
|||||
Художньо-естетичне виховання |
Виставка дитячих робіт до Дня Миру |
Класоводи, кл. керівники 1-9 кл., вихователі |
виставка |
Протягом тижня |
|||||
Екологічне та трудове виховання |
Всеукраїнська акція «Парад осінніх квітів біля школи» |
Вчителі біології |
заходи |
інформація |
Протягом тижня |
||||
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Огляд оформлення класних куточків |
«Центр дисципліни і порядку» |
інформація |
22.09. |
|||||
Вересень 25.09-29.09. (ІV тиждень) |
||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Всеукраїнський день бібліотек Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» |
бібліотекар |
заходи |
інформація |
До 30.09.2022 |
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Виготовлення вихованцями оберегів для воїнів Створення відеозвернення (до 2 хв.) до захисників України зі словами подяки та підтримки для підняття бойового духу. |
Вч. труд. навч. Пед-орг. |
Виготовлення оберегів відеозвернення |
Фото відео |
до 29.09. |
||
Всеукраїнський день бібліотек. «Книга – це дивовижний будинок життя та мудрості». Посвята другокласників у читачі |
бібліотекар |
заходи |
інформація |
До 29.09. |
|||
День працівників освіти. Привітання вчителів та персоналу гімназії з професійним святом |
Пед.-орг |
Святкове привітання |
фото |
29.09. |
|||
Патріотичне виховання |
27.09.-Всесвітній день туризму. Одноденний туристичний похід. |
Педагог-організатор Класні керівники 1-9 кл., вч. фізкультури |
Одноденний похід |
Інформація, фотозвіт |
27.09. |
||
Уроки пам’яті, присвячені 82-им роковинам трагедії Бабиного Яру. |
Вч.історії |
Уроки пам’яті |
План-конспект |
28.-29.09. |
|||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Запобігання негативним проявам у поведінці підлітків «Як знайти ключ до позитивних змін» |
Кл.кер. 7-9 кл. |
інформаційна зустріч з батьками |
рекомендацій-ний буклет для батьків |
вересень |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Банк даних на дітей, що проживають в складних життєвих обставинах (якщо такі виявлено) |
адміністрація |
списки |
інформація |
До 26.09. |
||
Жовтень 02.10–06.10. (І тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Виховна година «Вчимося поважати інших» Диспут «Культура поведінки – повага до людей і до себе. Чи вважаєш ти себе культурною людиною?» |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл |
Тренінги, диспути |
план-конспект |
05.-06.10. |
||
4 жовтня – День захисту тварин. Фотовиставка «Мої улюбленці» |
Пед.-орг. Класоводи, кл.кер. 1-9 кл. вихователі |
фотовиставка |
фотоколаж |
04.10. |
|||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
8 жовтня – День юриста. Тренінги на правову тематику «Права та обов’язки дитини у школі» |
Класоводи, кл.кер 1-9 кл |
тренінги |
План-конспект |
06.10. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Диспут "Щаслива сім'я – яка вона?" 5-6 кл. |
Пед-орг. |
дискусія |
План |
03.10. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Тренінг «Моє оточення в школі і вдома. Хто мої друзі» 1-4 кл |
Класоводи |
тренінг |
інформація |
05.10. |
||
Формування здорового способу життя. |
Турбуємось про здоров’я «Корисна та шкідлива їжа» |
Класоводи, Вч. основ здоров’я |
хвилини спілкування |
план |
протягом тижня |
||
Художньо-естетичне виховання |
Підготовка до Дня українського козацтва |
Пед.-орг |
Підготовка необхідних матеріалів |
Протягом тижня |
|||
Екологічне та трудове виховання |
Практичний тренінг «Утилізація сміття у нашому селі. Проблеми та можливості» 5 – 7 кл |
Вч. основ здоров’я |
тренінг |
План тренінгу |
05.10. |
||
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Творчий інтерактив: виготовлення листівок, присвячених Дню козацтва |
Пед.-орг. |
Виготовлення листівок |
листівки |
до 06.10. |
||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Робота з обдарованими дітьми |
Вчителі-предметники |
Індивідуальні та колективні заняття |
Рекомендації, План-графік участі в конкурсах |
постійно |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Перевірка ведення щоденників |
адміністрація |
протягом тижня |
||||
Жовтень 09.10–13.10. (ІІ тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
14 жовтня – День українського козацтва. (Перенесено на 1.10.) |
Пед.-орг. |
Гра-квест |
фотозвіт |
13.10. |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Виховна година до Дня українського козацтва «Мужність і відвага крізь покоління» (перенесено) |
Класоводи, кл.кер 1-9 кл, вихователі |
Виховна година |
інформація |
12.10.-13.10. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Консультації з батьками «Як знайти контакт із дитиною у стресі» |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл, вихователі |
консультації |
План консультування |
Протягом тижня |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Бесіда щодо попередження жорстокого ставлення до дітей «Як не стати жертвою насильства?» (7-9 кл.) |
Вч. основ. здор. |
бесіда |
план |
10.10. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Ігри на свіжому повітрі |
Вч. фізкультури, |
Рухливі ігри |
фото |
13.10. |
||
Художньо-естетичне виховання |
День бібліотворчості «Читаємо,малюємо, граємо» Творчий тренінг в бібліотеці |
бібліотекар |
тренінг |
рекомендації |
11.10. |
||
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Робота в Центрах |
Пед.-орг. |
10.-12.10. |
||||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Освітня діяльність педагогів щодо протидії булінгу в учнівському середовищі |
Заступник директора |
Круглий стіл |
Рекомендації |
09.10. |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Перевірка стану підручників |
бібліотекар |
Рейд-перевірка |
аналіз |
протягом тижня |
||
Жовтень 16.10–20.10. (ІІІ тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Інструктаж з техніки безпеки життєдіяльності. Безпечна дорога додому. |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі. |
Бесіди, інструктажі |
Журнал ТБЖ |
До 20.10. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Упорядкування Пам’ятника загиблим воїнам до Дня визволення України від нацистів |
Вч. труд. навч. |
До 28.10. |
||||
Родинно-сімейне виховання |
Онлайн-зустріч з батьками 1-4 кл. «Наші здобутки і проблеми» |
Класоводи, кл.кер. |
Онлайн-зустріч |
рекомендації |
17.-18.10. |
||
Художньо-естетичне виховання |
День Осені. |
Класоводи, кл.кер., Вихователі СДГ, МДГ |
20.10. |
||||
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Підготовка до свята Осені. |
Голова Центру дозвілля |
Підготовка матеріалів |
Протягом тижня |
|||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Інструктивно-методична рада «Використання інтерактивних форм роботи зі здобувачами освіти» |
Заступник директора |
Інструктивно-методична рада |
Рекомендації |
16.10. |
||
Жовтень 23.10–27.10. (ІV тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Виховна година «У чому проявляється патріотизм» |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі. |
Вих. год., бесіди |
план |
24.10. |
||
День української писемності та мови |
Вч. укр..мови, Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі. |
Заходи згідно плану |
Звіт на сайті гімназії |
27.10. |
|||
Інструктаж з ТБ під час осінніх канікул |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл. |
інструктаж |
Журнал з ТБ |
27.10. |
|||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Покладання квітів до Пам’ятника загиблим воїнам у День визволення України від нацистів |
Пед-орг. |
28.10. |
||||
Родинно-сімейне виховання |
Онлайн-зустріч з батьками 5-9 кл. «Наші здобутки і проблеми» |
кл.кер. |
Онлайн-зустріч |
рекомендації |
24.-25.10. |
||
Художньо-естетичне виховання |
|||||||
Шкільний конкурс «Осіннє фото» |
Пед.-орг Класоводи, кл.кер., Вихователі СДГ, МДГ |
фотовиставка |
Фото-звіт на сайт гімназії |
25.-26.10. |
|||
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Смайл-опитування «Яким ви бачите сучасний відпочинок підлітка» |
Голова Центру дозвілля |
Google-форма |
Протягом тижня |
|||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Інструктивно-методична рада «Використання інтерактивних форм роботи зі здобувачами освіти» |
Заступник директора |
Інструктивно-методична рада |
Рекомендації |
16.10. |
||
Жовтень Канікулярний період 30.10 - 03.11. |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Робота гуртків згідно плану |
Керівники гуртків |
заняття |
Журнали керівників гуртків |
Згідно плану |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Пам’ятна акція «День визволення України від нацистських загарбників». |
Пед.-орг. |
Пам’ятна акція |
План |
28.10. |
||
Формування здорового способу життя. Спорт-масові заходи |
Одноденний спортивно-туристичний похід. 8-9 кл |
Вч. фізкультури |
похід |
маршрут |
31.10. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Робота гуртків |
Керівники гуртків |
заняття |
журнали |
Згідно плану |
||
Екологічне та трудове виховання |
Робота гуртків |
Керівники гуртків |
заняття |
журнали |
Згідно плану |
||
Контрольно-аналітична діяльн. |
Підсумки проведення осінніх канікул |
адміністрація |
наказ |
наказ |
28.10. |
||
Листопад 06.11–10.11. (І тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
|||||||
Шкільний етап Всеукраїнського конкурсу ім. Т.Г. Шевченка |
Вч. укр. мови та літ. |
Конкурс |
аналіз |
10.11. |
|||
Конкурс знавців рідної мови ім.. П.Яцика |
Класоводи, Вч. укр. мови та літ. |
конкурс |
аналіз |
09.11. |
|||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Виховна година «Там, де живе рідна мова, живе український народ» |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл. |
Вих.год. |
Фото-звіт на сайт школи |
08.11. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
|||||||
Практичний тренінг «Спілкуватися українською – це престижно», 9 кл. |
Вч. укр. мови та літ |
тренінг |
фото |
07.11. |
|||
Родинно-сімейне виховання |
День добрих справ |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл |
рекомендації |
Усний звіт |
Протягом тижня |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Мозкова атака «Що заважає людям бути відповідальними?» 5-6 кл. |
Пед-орг. |
План - конспект |
Фото - звіт на сайт |
10.11. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Шкільна спартакіада. Настільний теніс |
Вч. фізкультури |
змагання |
фото |
Протягом тижня |
||
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Допомога в підготовці заходів до Дня укр. писемності та мови |
Пед.-орг |
Протягом тижня |
||||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Індивідуальні консультації |
Заступник директора |
консультації |
листопад |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведення Тижня писемності та мови |
адміністрація |
наказ |
наказ |
листопад |
||
Листопад 13.11.–17.11. (ІІ тиждень) |
||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
День толерантності (16.11- Міжнародний день терпимості (толерантності) Перегляд відеоролика «Вирішення конфліктів. Медіація ровесників і ровесниць» |
Пед-орг. Класоводи, кл.кер., вихователі |
Перегляд відеороликів |
фотозвіт |
16.11. |
|
Профілактична акція «16 днів проти насильства» |
Пед-орг. Класоводи, кл.кер., вихователі |
Акція |
фотозвіт |
14.-16.11. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Етична бесіда «Відповідальність – крок до дорослості» |
Класн. керівн. 9 кл. |
Етична бесіда |
інформація |
14.11. |
|
Родинно-сімейне виховання |
Творчі захоплення моєї родини |
Пед.-орг. |
Виставка декоративно-вжиткового мистецтва |
фото |
протягом тижня |
|
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Попередження шкільного булінгу. Тренінг «Безконфліктне спілкування з однокласниками. Як його досягти?». |
Пед-орг. |
тренінг |
План-конспект |
15.11. |
|
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
||||||
Профілактика захворюваності на грип та ГРВІ |
медсестра |
бесіда |
рекомендації |
Протягом тижня |
||
Художньо-естетичне виховання |
Майстер-клас «Осіння композиція» |
Вч. труд навч. |
Майстер-клас |
композиції |
16.11. |
|
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Засідання шкільного парламенту. Зовнішній вигляд здобувачів освіти та рівень вихованості |
Пед.-орг. |
Обговорення |
рекомендації |
17.11. |
Листопад 20.11–24.11. (ІІІ тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Інформаційна хвилина Профілактика захворюваності на грип та ГРВІ |
Пед.-орг. |
Відео-лекторій |
рекомендації |
22.11. |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Виховна година патріотичної направленості у 5-9 кл. День Гідності і Свободи в Україні (21.11) |
Вч.історії |
Фото-спогади «Революція гідності, охрещена кров’ю» |
Інформація |
21.11. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Учнівська вітальня «Мораль і право», 9 кл. |
Вч. правознвства. 9 кл. |
дискусія |
23.11. |
|||
Родинно-сімейне виховання |
«Всесвітній День дитини» (20.11) Бесіда «Як я планую провести вихідні з сім’єю» 1-9 кл. |
Пед.-орг. |
рекомендації |
20.11. |
|||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
18.11 – Міжнародний день відмови від паління. Профілактичні бесіди, дискусії |
Вч. основ здоров’я |
Профілактичні бесіди |
план |
20.11. |
||
Екологічне та трудове виховання |
Акція «Турбота про птахів» |
Вч. біології |
бесіда, розвішування годівничок для птахів |
інформація, фото |
протягом тижня |
||
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Тренінг «Вчимося вирішувати конфлікти разом» , 8 кл. |
Пед.-орг., кл.кер. 8 кл. |
тренінг |
інформація |
24.11. |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведених заходів |
Заступник директора |
Усний звіт |
24.11. |
|||
Листопад 27.11–31.11. (ІV тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Конкурс творів-роздумів: «Якою я бачу свою Україну в майбутньому», 4-7 кл. |
Класоводи, кл. кер. 4-7 кл |
конкурс |
твори |
28.11. |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Думки вголос «Кого можна назвати справжнім патріотом?» 7 кл. |
Кл.кер. 7 кл. |
обговорення |
29.11. |
|||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Акція «Запали свічку пам’яті» (до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій) |
Пед.-орг. |
Акція |
інформація |
26.11. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Індивідуальні бесіди з батьками |
Класоводи, кл.кер. |
бесіди |
усно |
Протягом тижня |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Ознайомлення здобувачів освіти з освітнім електронним курсом «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» 5, 6 кл. (щодо запобігання проявів шкільного булінгу) |
Пед.-орг. |
рекомендації |
інформація, рекомендації кл.кер. |
30.11. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Ігри, руханки на свіжому повітрі |
Черговий вчитель |
ігри, руханки |
листопад |
|||
Художньо-естетичне виховання |
Вироби з природнього матеріалу |
Керівники гуртків |
вироби |
вироби |
Протягом тижня |
||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Робота з обдарованими дітьми |
Заступник директора |
рекомендації |
Постійно |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Гурткова робота |
адміністрація |
заняття |
журнали |
Протягом тижня |
||
Грудень 01.12–08.12. (І - ІІ тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Проведення декади правових знань |
Вч. правознавства Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі |
заходи |
інформація |
Протягом тижня |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
6 грудня – День збройних сил України |
пед-орг, вч.фізкультури |
Спортивні змагання |
фотозвіт |
06.12. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими орг..) |
05.12 – Міжнародний день волонтера. Год. кл.кер. 5-9 кл «Волотери – люди доброї волі» Всеукраїнський урок «Права людини» (10.12) 9 клас |
Пед-орг., кл. кер. Вч. правознавства |
Год. кл. кер. урок |
План План-конспект |
05.12. 08.12. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Год. спілкування «Мої права та обов’язки», 1-4 кл. |
Класоводи |
Год. спілкування |
усно |
07.12. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Тренінг «Загальні поради з подолання стресу» 7 кл. |
Кл.кер. 7 кл |
Тренінг |
План-конспект |
05.12. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Спортивні змагання до Дня Збройних сил України День боротьби зі СНІДом. Перегляд навчальних відеороликів з подальшим обговоренням. 7-9 кл |
Вч. фізкультури Вч. основ здоров’я |
Змагання Превентивні заходи |
Результати план |
06.12. 01.12. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Підбір матеріалів для новорічних ранків |
Вч. мистецтва пед.-орг. |
Протягом тижня |
||||
Екологічне та трудове виховання |
Екскурсія до зимового парку |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл, вихователі |
екскурсія |
Протягом тижня |
|||
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Проведення Декади правових знань |
Пед.-орг. |
Організаційна діяльність |
Протягом тижня |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведення Тижня правових знань |
адміністрація |
наказ |
наказ |
08.12. |
||
Грудень 11.12–15.12. (ІІІ тиждень) |
||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Інструктаж з техніки безпеки життєдіяльності. «Безпека на водоймах.Тонкий лід!» |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі |
інструктажі |
Записи в журналі |
Протягом тижня |
|
Військово - патріотичне та правове виховання |
Відповідальність за викорис-тання піротехнічних виробів (щодо заборони використання піротехнічних виробів під час новорічних свят) |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл. |
бесіда |
протягом тижня |
||
Родинно-сімейне виховання |
Звичаї та традиції українців. Вих. захід «Андріївські вечорниці» |
Пед-орг. |
Вих.захід |
12.12. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Безпека дорожнього руху взимку. «Увага! Слизька дорога!» |
Класні керівники 1-9 кл., вихователі |
бесіда |
14.-15.12. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Відкриття майстерні «Новорічне диво». Одягаємо школу в новорічне вбрання |
Вч. труд. навч. Пед-орг. |
Виготовлення новорічних прикрас |
Новорічні прикраси |
Протягом тижня |
|
Робота з активом Шкільного Парламенту |
Організація та участь в оформленні приміщення школи «Новорічний серпантин» |
Пед-орг. |
творча майстерня |
протягом тижня |
Грудень 18.12–22.12. (ІV тиждень) |
||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Проведення свята Миколая |
Класні керівники 1-9 кл., пед-орг., вч. муз. Мистецтва, вихователі |
свято Миколая |
фото |
19.12. |
|
Родинно-сімейне виховання |
Онлайн-привітання батьків з Новорічно-різдвяними святами |
Учнівське самоврядування, класоводи, класні керівники 1-9 кл. |
Онлайн-привітання |
протягом тижня |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Інструктаж з техніки безпеки життєдіяльності. Поведінка біля ялинки. |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл. |
Бесіда-інструктаж |
22.12. |
||
Ігри на свіжому повітрі |
Вч. фізкультури, черговий вчитель |
ігри |
Протягом тижня |
Грудень 25.12–28.12. (V тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Проведення Новорічних ранків |
Пед-орг., учнівське самоврядування, кл.кер, класоводи, вихователі |
Ігри та розваги |
Інформ. на сайт гімназії |
Протягом тижня |
||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Підведення підсумків за І семестр. Оформлення документації |
Класоводи, кл.кер. |
до 29.12. |
||||
Контрольно-аналітична діяльність |
Підведення підсумків вих. роб. у І семестрі 2023-2024 н.р. Аналітичний звіт |
Пед-орг. |
звіт |
до 29.12. |
|||
Виконання планів виховної роботи класними керівниками в І семестрі |
адміністрація |
звіт |
до 29.12. |
||||
План виховної роботи на І семестр 2023-2024 навчального року:
Січень 01.01–12.01.2024 (І, ІІ тиждень) Канікули (згідно Плану роботи під час зимових канікул) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Військово - патріотичне та правове виховання |
Аналіз виконання заходів військово-патріотичного спрямування |
Пед.-орг. |
Аналіз викона-ння плану роботи за І сем. |
Відмітки в плані роботи за І семестр |
До 12.01. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громад-ськими організац.) |
Аналіз виконання заходів громадянського та морального спрямування |
Пед.-орг. |
Аналіз виконання плану роботи за І семестр |
Відмітки в плані роботи за І семестр |
До 12.01. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Привітання учнів та батьків з Новим роком. |
Класоводи, класні керівники, вихователі дошкільного відділення |
Google-classroom, Viber-групи |
Інформація в Google-classroom, Viber-групах |
01.01. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Онлайн-бесіди із здобувачами освіти та батьками щодо запобігання травмуванню дітей під час зимових канікул |
Класоводи, класні керівники, вихователі дошкільного відділення |
Google-classroom, Viber-групи |
Рекомендації в Google-classroom, Viber-групах |
протягом ІІ тижня |
||
Художньо-естетичне вихован. |
Робота гуртків |
Керівники гуртків |
заняття |
Інформація |
протягом І, ІІ тижня |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
«Генератор ідей» |
Пед-орг. |
Онлайн-зустріч лідерів самоврядуван. |
Інформація |
12.02. |
||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівн. |
Індивідуальна робота з класними керівниками |
Пед-орг. |
рекомендації |
09.-11.01. |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Коригування плану виховної роботи на ІІ семестр |
Пед-орг. |
Індивідуальні консультації |
План роботи |
До 10.01. |
||
Календарно-тематичне планування гуртків на ІІ семестр |
адміністрація |
Індивідуальні консультації |
План роботи |
До 10.01. |
|||
Січень 15.01–19.01.2024 (ІІІ тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
|||||||
Год. спілкування «Моя Україна – єдина і неподільна» |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл., вихователі дошкільного відділення |
Год спілкування |
план |
Протягом тижня |
|||
Військово - патріотичне та правове виховання |
День Соборності України (22.01) |
9 кл. |
інформ-дайджест |
інформація |
до 19.01. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
«Створи себе сам» Вплив вчинків на наше життя |
Класоводи, класні керівники 5-9 класи |
Обговорення |
18.01. |
|||
Родинно-сімейне виховання |
Школа батьківського всеобучу «Відносини у сім’ї» (щодо запобігання домашньому насильству) |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі дошкільного відділення |
бесіда |
рекомендації |
Протягом тижня |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Діагностика учнів, схильних до пропусків навчальних занять. Засідання Ради профілактики |
адміністрація |
інформація |
січень |
|||
Батькам про правила дорожнього руху «Все починається з малого» |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі дошкільного відділення |
Пам’ятка |
Пам’ятка |
Протягом тижня |
|||
Художньо-естетичне виховання |
Робота гуртків |
Керівники гуртків |
заняття |
журнали |
Згідно плану |
||
Екологічне та трудове виховання |
Робота гуртків |
Керівники гуртків |
заняття |
журнали |
Згідно плану |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Перевірка класних кімнат та документації класних колективів (класний куточок, куточок державної символіки та правил ТБ) |
Центр трудових справ |
Довідка |
Протягом тижня |
|||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Індивідуальні консультації, надання методичної допомоги класним керівникам |
Пед-орг. |
консультації |
Рекомендації |
До 19.01. |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Перевірка журналів гурткової роботи |
Заступник директора |
Довідка |
січень |
|||
Січень 22.01–26.01.2024 (ІV тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Повторення правил поведінки під час повітряної тривоги. Повторення правил поведінки в укритті. |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл., вихователі дошкільного відділення |
Бесіди з ТБ |
Правила поведінки |
22.01. |
||
Підготовка художніх номерів до Конкурсу-огляду художньої самодіяльності |
Пед-орг. |
План, підбір художніх номерів |
художні номери |
Протягом тижня |
|||
Інформаційні бесіди до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту (27.01) |
Класні керівники 5-9 кл. |
Інформаційні бесіди |
Усний звіт |
До 26.01. |
|||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Виховна година «Герої Крут – для нащадків взірець» (29.01) |
Класні керівники 7-9 класів. |
Усний журнал, Хвилини пам’яті |
Фото - звіт |
26.01. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими орг.) |
Бесіда «Дрібна крадіжка – це злочин?» |
Класоводи, класні керівники |
Дискусія |
Усний звіт |
25-26.01. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Год.спілкування «Живи за правилами», «Є дисципліна - є і порядок» |
Класоводи 1-4 кл., вихователі дошкільного відділення |
година спілкування |
план |
протягом тижня |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Тренінг «Хто стає жертвою насильства?» |
Кл.кер 8 кл. |
тренінг |
План-конспект, фото звіт |
січень |
||
«Як попередити асоціальні прояви поведінки підлітків» |
Вч. правознавства |
відеолекторій |
План-конспект, фото звіт |
січень |
|||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Як запобігти захворюванню на ГРИП |
медсестра |
бесіди |
рекомендації |
протягом тижня |
||
Художньо-естетичне виховання |
Робота гуртків |
Керівники гуртків |
заняття |
журнали |
протягом тижня |
||
Екологічне та трудове виховання |
Акція «Турбота про птахів» |
Вч. біології, вч. труд. навч., вихователі дошкільного відділення |
Тематична бесіда, розвішування годівничок |
інформація, фото |
протягом тижня |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Участь в організації та проведенні заходів, присвячених Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту та пам’яті героїв Крут |
Пед-орг. |
заходи |
Фото-звіт |
Протягом тижня |
||
Забезпечення прав особистості на освіту. Метод. робота з кл. керівн. |
Бесіди з класними керівниками |
Обмін досвідом |
Рекомендації |
Протягом тижня |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Внутрішній контроль з питань виконання законодавчо-нормативних, розпорядчих документів соціально-профілактичного спрямування |
адміністрація |
Внутрішній контроль |
наказ |
Протягом тижня |
||
Лютий 29.01-02.02.2024 (І тиждень) Тиждень «В гармонії з природою» |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Тиждень «В гармонії з природою» |
адміністрація |
план |
наказ |
Протягом тижня |
||
Віртуальна мандрівка «Запрошуємо в подорож Україною. Визначні місця Хмельниччини» 1-9 кл. |
Класоводи, кл.кер. |
Віртуальна мандрівка |
План -конспект |
Протягом тижня |
|||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Вікторина «Цікаві місця моєї Хмельниччини» 8 кл. |
Кл.кер. 8 кл |
Вікторина |
План -конспект |
01.02. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Дискусія «Збереження природи» – проблема втрати особистого сумління чи втрата моралі суспільства». 9 кл |
Кл.кер 9 кл |
Дискусія |
план |
02.02. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Фото-спогади “Сімейні цінності” 1-4 кл |
Класоводи 1-4 кл., вихователі дошкільного відділення |
Перегляд фото, бесіда |
фото |
Протягом тижня |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Анкетування «Булінг та його прояви в підлітковому віці» 7-9 кл. |
Кл.кер. |
анкетування |
аналіз |
30.01.-01.02. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Забезпечення дотримання учнями правил особистої гігієни, підтримання порядку на своєму робочому місці, у класі. |
Класоводи, кл.кер., вихователі дошкільного відділення |
бесіда |
правила |
Протягом тижня |
||
Художньо-естетичне виховання |
Екскурсія у Парк живої природи (ФОП «Євроінвест») 5-6 кл. |
Пед-орг. |
екскурсія |
фото |
01.-02.02. |
||
Підготовка до Конкурсу-огляду художньої самодіяльності |
Пед-орг. |
Художні номери |
протягом тижня |
||||
Екологічне та трудове виховання |
«Зимова прогулянка» |
Класоводи, кл.кер, вихователі дошкільного відділення |
прогулянка |
фото |
Протягом тижня |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Обговорення та підготовка до свята Валентина |
Пед-орг. |
засідання |
план |
01.02. |
||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Індивідуальні консультації |
Пед-орг. |
консультації |
Протягом тижня |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведення Тижня «В гармонії з природою» |
адміністрація |
аналіз |
Інформація на сайті школи та на сторінці Міцівецької гімназії у Facebook |
02.02. |
||
Лютий 05.02-09.02. (ІІ тиждень) Тиждень безпечного Інтернету |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Тиждень безпечного Інтернету. 6 лютого – День безпечного Інтернету. Обговорення відеороликів «Безпека дітей в Інтернеті» |
Педагог-організатор, класоводи 1-4 кл, Кл. кер. 5-9 кл. |
план Перегляд відеороликів, обговорення |
інформація |
06.02. |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Правовий тренінг «Обережно: нові види шахрайства в період війни», 9 кл |
Вч. правознавства |
тренінг |
План-конспект |
08.02. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Виховна година-обговорення «Відеоігри: небезпеки та загрози» |
Класні керівники 5-7 кл. |
Виховна година-обговорення |
План-конспект |
06.-07.02. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Створення і розповсюдження памяток для батьків «Безпечний Інтернету» |
Пед-орг., класоводи 1-4 кл, Кл. кер. 5-9 кл., вихователі дошкільного відділення |
пам’ятка |
пам’ятка |
Протягом тижня |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Анкетування щодо визначення Інтернет-залежності учнів 7-9 класів |
Вч. інформатики |
анкетування |
аналіз |
06.02. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Вплив гаджетів на здоров’я людини |
Медична сестра |
бесіда |
рекомендації |
07.02. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Підготовка до Конкурсу-огляду художньої самодіяльності |
Пед-орг. |
Художні номери |
Протягом тижня |
|||
Екологічне та трудове виховання |
Виготовлення виробів декоративно-прикладного мистецтва для участі в конкурсі |
Вч. труд.навч. |
Виготовлення виробів |
Протягом тижня |
|||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Дотримання Правил поведінки для здобувачів освіти |
Пед-орг. |
спостереження, індивідуальні бесіди |
07.02. |
|||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Робота з обдарованими дітьми |
Вчителі-предметники |
Обмін досвідом |
тези |
лютий |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведення «Тижня безпечного Інтернету» |
адміністрація |
аналіз |
Інформація на сайті школи та на сторінці Міцівецької гімназії у Facebook |
09.02. |
||
Лютий 12.02-16.02. (ІІІ тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
14 лютого - День святого Валентина Розважальна гра для старшокласників |
Пед-орг. |
Розважальна гра |
сценарій |
14.02. |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
День Героїв Небесної Сотні (щорічно 20 лютого) |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл |
Підготовка матеріалів (хвилини пам’яті, історичні довідки, класні години) |
Тематичні матеріали |
15-16.02. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
«Чому людям потрібно милосердя?» 5 кл. (щодо питань толерантності) |
Кл. кер. 5 кл. |
Година спілкування |
план |
15.02. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Роль людей старшого покоління у сім’ї |
Кла.кер. 6 кл. |
тренінг |
План - конспект |
13.02. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Диспут «Шкідливі звички чи життя собі на втіху» 7-9 кл. |
Кл.кер. 7-9 кл. |
диспут |
план |
16.02. |
||
Формування здорового способу життя.Спортивно-масові заходи |
Ігри на свіжому повітрі |
Вч. фізкультури, вихователі дошкільного відділення |
ігри |
план |
Протягом тижня |
||
Художньо-естетичне вихован. |
Участь в Конкурсі-огляді художньої самодіяльності |
Пед-орг. |
Конкурс-огляд |
Виступ колективу гімназії |
Згідно плану |
||
Екологічне та трудове виховання |
«Не забувай взимку про птахів» |
Вч. біології, вихователі дошкільного відділення |
акція |
Протягом тижня |
|||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Дотримання дисципліни, зовнішнього вигляду та санітарного стану класних кімнат |
Пед-орг. |
Огляд-практикум |
рекомендації |
Протягом тижня |
||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Круглий стіл “Виховання культури поведінки школяра» |
Пед-орг. |
Консультація-практикум |
рекомендації |
13.02. |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Стан відвідування учнями навчальних занять |
адміністрація |
Моніторинг |
звіт |
Протягом тижня |
||
Лютий 19.02. - 23.02. (ІV тиждень) Тиждень рідної мови |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Тиждень рідної мови (заходи згідно плану) |
Пед-орг. |
план |
наказ |
Протягом тижня |
||
Міжнародний день рідної мови (21.02) Відео-дайджест «Українська – мова вільних» 7-9 кл |
Вч. укр.мови і літ., вихователі дошкільного відділення |
Тематичні заняття, Відео-дайджест |
відео |
Протягом тижня |
|||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Виховна година до Дня Героїв Небесної Сотні «Щоб у піснях лишитись назавжди і Україну славою вінчати», 9 кл. |
Кл.кер. 9 кл. |
Виховна година |
Фото-звіт |
20.02. |
||
Виховна година «Національна самоідентичність і народні традиції українців», 8 кл |
Класний керівник 8 кл. |
Виховна година |
Фото-звіт |
21.02. |
|||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
День Героїв Небесної Сотні |
Вч. історії |
Уроки пам’яті |
Протягом тижня |
|||
Родинно-сімейне виховання |
Бібліотечна година «Вірші Лесі Українки у моїй родині». (до відзначення Дня народження Лесі Українки) |
Бібліотекар |
Бібліотечна година |
план |
23.02. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Засідання Ради профілактики |
19.02. |
|||||
Профілактичний день спільно зі службою у справах дітей (за потреби) |
|||||||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Бесіди з ТБ «Небезпека передвесняного льоду на водоймах» |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл. |
бесіди |
протягом тижня |
|||
Художньо-естетичне виховання |
Конкурс малюнків «Мова вільного народу - українська» |
Вч. обр.мист. |
конкурс |
малюнки |
протягом тижня |
||
Екологічне та трудове виховання |
Організація виставки малюнків «Мова вільного народу - українська» |
учнівське самоврядування |
Конкурс-виставка |
Фото-звіт |
До 23.02. |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Організація та участь у проведенні Тижня рідної мови |
Пед-орг. |
Протягом тижня |
||||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Самоосвіта . Вільний вибір. |
Заступник директора |
Підвищення кваліфікації |
лютий |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведення Тижня рідної мови |
адміністрація |
аналіз |
Інформація на сайті школи та на сторінці Міцівецької гімназії у Facebook |
23.02. |
||
Лютий 26.02 - 01.03.2024 (V тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Організація та проведення благодійної акції на підтримку ЗСУ |
Пед-орг. Класоводи, кл.кер., вихователі дошкільного відділення |
акція |
фото |
Протягом тижня |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Диспут «Кримінальна відповідальність за байдужість», 9 кл. |
Вч. правознавства |
диспут |
план |
29.02. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Організація та проведення благодійної акції на підтримку ЗСУ |
Пед-орг. |
акція |
фото |
протягом місяця |
||
Родинно-сімейне виховання |
Відроджуємо традиції «Зустріч весни в Україні» |
бібліотекар |
Бібліотечна година |
План, фото |
28.02. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Поповнення сайту закладу матеріалами щодо запобігання та протидії домашньому насильству |
Пед-орг. |
Сайт школи |
матеріали |
Протягом тижня |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Ігри на свіжому повітрі |
Вч. фізкультури |
ігри |
Протягом тижня |
|||
Екологічне та трудове виховання |
Год. спілкування «Професії, які актуальні на сьогодні. Що обрати?», 9 кл |
Кл.кер. 9 кл |
година спілкування |
план |
01.03. |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Рейд-перевірка збереження підручників та шкільного майна |
Пед-орг. |
Рейд-перевірка |
аналіз |
27.02. |
||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Бесіда «Ваш стиль спілкування» |
Заступник директора |
бесіда |
усно |
Протягом тижня |
||
Березень 04.03 - 08.03. (І тиждень) Тиждень літератури «Шевченкова палітра» |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Тиждень літератури «Шевченкова палітра» |
бібліотекар |
план |
наказ |
Протягом тижня |
||
Дні пам’яті Т.Г.Шевченка «Геній і сучасність» |
Вч. укр. мови та літ. |
виховні заходи |
план |
Протягом тиджня |
|||
Літературні читання « Тарас Шевченко –пророк України» |
бібліотекар |
виховний захід |
План-конспект |
08.03. |
|||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Виховні години, вікторини, ігрові квести «Цікаве про Шевченка» |
Класоводи, класні керівники, вихователі дошкільного відділення |
Виховні год., вікторини, ігрові квести |
План-конспекти |
Протягом тижня |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими орг.) |
Індивідуальні бесіди із здобувачами освіти «Манера спілкування у громадських місцях» |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл. |
Індивідуальні бесіди |
05.03. |
|||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Поповнення сайту закладу матеріалами щодо запобіганню та протидії булінгу |
Заступник директора |
Сайт школи |
матеріали |
Протягом тижня |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Гурткова робота |
Керівники гуртків |
заняття |
Журнали |
Згідно плану |
||
Художньо-естетичне виховання |
Конкурс малюнків «Шевченкова палітра» |
Вч. обр.мист. |
конкурс |
Виставка малюнків |
08.03. |
||
Екологічне та трудове виховання |
Виставка виробів з гофропаперу «Весняні квіти» |
Вч. труд. навч. |
виставка |
Матеріали виставки |
Протягом тижня |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Допомога в організації та проведенні Тижня «Шевченкова палітра» |
Пед-орг. |
Протягом тижня |
||||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Рекомендації класним керівникам щодо проведення Тижня «Шевченкова палітра» |
Пед-орг. |
рекомендації |
04.03. |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведення Тижня «Шевченкова палітра» |
адміністрація |
аналіз |
Інформація на сайті школи та на сторінці Міцівецької гімназії у Facebook |
08.03. |
||
Березень 11.03. - 15.03. (ІІ тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Виховна година «Як протистояти аморальним впливам» 7-9 кл. |
Класні керівники 7-9 кл. |
Моделювання ситуацій |
план |
12.03. |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Бесіда «Відповідальність неповнолітніх за свої вчинки» 5-9 кл. |
Класоводи, кл.кер. 5-9 кл. |
бесіда |
рекомендації |
Протягом тижня |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
«Поговоримо про дружбу» 1-4 кл, МДГ, СДГ |
Класоводи 1-4 кл, вихователі дошкільного відділення |
Метод незакінчених речень |
план |
Протягом тижня |
||
Родинно-сімейне виховання |
Трудове виховання у родині «Мої обов’язки» |
Класоводи, вихователі дошкільного відділення кл.кер.1-9 кл. |
Батьківська вітальня |
план |
13.03. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Дискусія «Ти маєш право висловлювати свою точку зору, не ображаючи інших людей» (щодо запобігання проявам булінгу) 8-9 кл. |
Кл.кер.8, 9 кл. |
дискусія |
рекомендації |
14.03. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Спортивні змагання з футболу |
Вч.фізкультури |
Змагання |
Змагання |
15.03. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Інформаційний дайджест «Птахи України, які повертаються навесні» |
Вч. біології |
Виставка малюнків та фото |
фото |
Протягом тижня |
||
Екологічне та трудове виховання |
Виготовлення шпаківень |
Вч. труд.навч. 5-9 кл. |
заняття |
фото |
Протягом тижня |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Допомога у виготовленні шпаківень. Пропозиції щодо плану роботи на період весняних канікул |
Пед-орг. |
Протягом тижня |
||||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Пропозиції щодо плану роботи на період весняних канікул |
Пед-орг. |
обговорення на педраді |
пропозиції |
11.03. |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Організація весняного відпочинку учнів |
адміністрація |
Робота з батьками, «коло ідей» |
аналіз |
12-13.03. |
||
Березень 18.03.-22.03. (ІІІ тиждень) |
||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Інструктаж з питань безпеки життєдіяльності на період весняних канікул |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл |
Інструктаж |
журнал |
22.03. |
|
Військово - патріотичне та правове виховання |
Анкетування «Мої обов’язки в школі. Чи виконую я їх?» 5-9 кл |
Кл. кер. 5-9 кл. |
анкетування |
аналіз |
Протягом тижня |
|
Засідання Ради профілактики |
Згідно плану |
18.03. |
||||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Літературна читальня «Казка, як засіб морального виховання», 1-4 кл |
бібліотекар |
Літературна читальня |
фото |
20.03. |
|
Родинно-сімейне виховання |
Індивідуальні консультації з батьками щодо обов’язків дітей |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл. |
Протягом тижня |
|||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
||||||
21.03. – Міжнародний день людини з синдромом Дауна Міжнародний день за ліквідацію расової дискримінації |
Пед-орг. |
Інформаційні хвилини |
21.03. |
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Інструктаж з ТБ «Правила дорожнього руху» |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі дошкільного відділення |
Інструктаж |
журнали |
21.03. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Конкурс малюнка «Мій улюблений казковий герой» 1-4 кл. |
Вч.мистецтва |
Конкурс малюнків |
малюнки |
Протягом тижня |
||
Екологічне та трудове виховання |
Всесвітній день Землі (20.03) Свято зустрічі птахів |
Вч. біології, пед-орг. |
стіннівки |
стіннівки |
20.03. |
||
Виховна година Всесвітній день водних ресурсів (22.03) |
Вч. основ здоров’я |
Виховна година |
план |
22.03. |
|||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Підготовка до Всесвітнього дня Землі (20.03) та Свята зустрічі птахів |
Пед-орг. |
20.03. |
||||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
«За що відповідає класний керівник під час канікул?» |
Заступник директора |
Правові хвилинки |
21.03. |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Організація проведення весняних канікул. Уточнення та затвердження плану роботи на канікули |
адміністрація |
план |
наказ |
24.03. |
||
Матеріали з питань попередження травматизу |
медсестра |
Довідка |
протягом тижня |
||||
Березень (ІV тиждень, канікулярний період) 25.03. - 29.03. |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Робота гуртків згідно плану |
Керівники гуртків |
заняття |
Журнали керівників гуртків |
Згідно плану |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Пам’ятна акція «День визволення села Міцівці від нацистських загарбників»5-9кл |
Пед-орг. |
Пам’ятна акція |
План фото |
28.03. |
||
Акція «Великодній кошик для ЗСУ» |
Пед-орг. |
Благодійна акція |
До 28.03. |
||||
Формування здорового способу життя. Спортивн-масові заходи |
Екскурсія до весняного парку. 1-4 кл, СДГ, МДГ |
Класоводи, вихователі дошкільного відділення |
екскурсія |
План фото |
26.03. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Робота гуртків |
Керівники гуртків |
заняття |
журнали |
Згідно плану |
||
Екологічне та трудове виховання |
Робота гуртків |
Керівники гуртків |
заняття |
журнали |
Згідно плану |
||
Акція чистоти «Шкільне подвір’я» |
Вч. труд.навч. Актив учн. самовр. |
акція |
фото |
29.03. |
|||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Відео-привітання з Великоднем |
Пед-орг. |
29.03. |
||||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Самоосвіта |
адміністрація |
рекомендації |
Протягом тижня |
|||
Контрольно-аналітична діяльність |
Підсумки проведення весняних канікул |
адміністрація |
план |
аналіз |
29.03. |
||
Квітень 01.04-05.04. (І тиждень) Тиждень здоров’я |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Всесвітній день здоров’я (07.04.) |
Класні керівники 1-9 кл. |
виховні години |
Фото-звіт |
05.04. |
||
Тиждень здоров’я |
Пед-орг. |
план |
Фото-звіт |
01.-05.04 |
|||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Бесіда правового спрямування «Не ображай менших» 8-9 кл |
Класні керівники 8-9 класів |
бесіда |
усний звіт |
03.04. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Тренінг «Друзі чи просто знайомі?» 6 кл. (щодо питань толерантності) |
Кл. кер. 6 кл. |
тренінг |
план |
04.04. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Конкурсна програма «Майбутня господиня» 5-6 кл |
Класні керівники 5-6 кл. |
конкурсна програма |
План-конспект |
02.04. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Дискусія «Падіння моралі. Наслідки» 9 кл. |
Пед-орг. |
дискусія |
план |
05.04. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Всесвітній день здоров’я (07.04) Година спілкування «Корисна та шкідлива їжа» 8-9 кл. |
Вч. основ здоров’я |
Год. спілкування |
рекомендації |
05.04. |
||
Виховна година «Всесвітній день здоров’я » |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл, вихователі дошкільного відділення |
Виховна година |
План, фото-звіт |
03.-05.04. |
|||
Художньо-естетичне виховання |
Виготовлення стіннівок до Всесвітнього дня здоров’я , 1-9 кл |
Вч. мистецтва |
Виготовлення стіннівок |
стіннівки |
Протягом тижня |
||
Екологічне та трудове виховання |
Вікторина «Змагаються ерудити» |
Вч. основ здоров’я |
турнір |
план |
04.04. |
||
Робота з активом учнівського самовр. |
Підготовка до проведення і участі в турнірі ерудитів |
Пед-орг. |
Протягом тижня |
||||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівн. |
Консультації щодо проведення Тижня здоров’я |
Пед-орг. |
01.04. |
||||
Контрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведення Тижня здоров’я |
адміністрація |
аналіз |
Інформація на сайті школи та на сторінці Міцівецької гімназії у Facebook |
05.04. |
||
Квітень 08.04. - 12.04. (ІІ тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Акція «Весняні квіти» Впорядкування квітників біля школи |
Вч. труд.навч, вч. біології, кл.кер. |
Протягом тижня |
||||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Правова бесіда «Не порушуй права інших», 6-7 кл. |
Кл.кер. 6-7 кл. |
бесіда |
усно |
11.04. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Бесіда «Відносини в колективі» |
1-9 кл. |
бесіда |
усно |
Протягом тижня |
||
Родинно-сімейне виховання |
Інструктаж з ТБ «Пожежна безпека вдома» |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл, вихователі дошкільного відділення |
інструктаж |
правила |
Протягом тижня |
||
Класні батьківські збори |
Класоводи, кл.кер. |
збори |
протоколи |
Протягом тижня |
|||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Засідання Ради профілактики |
08.04. |
|||||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Круглий стіл «Будь обережним! Дитячий травматизм» |
Вч. основ здоров’я |
Круглий стіл |
план |
10.04. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Весняні квіти. Виставка малюнків |
Вч. мистецтва, вихователі |
Творча майстерня |
виставка |
протягом тижня |
||
Екологічне та трудове виховання |
Впорядкування квітників |
кл.кер. |
Протягом тижня |
||||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Залучення учнів до роботи на клумбах |
Протягом тижня |
|||||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Підвищення кваліфікації для класного керівника. (аналіз пропозицій) |
Заступник директора |
обговорення |
пропозиції |
08.04. |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Звіт про проведення акції «Весняні квіти» |
Пед-орг. |
Інформація на сайті школи та на сторінці Міцівецької гімназії у Facebook |
12.04. |
|||
Квітень 15.04.- 19.04. (ІІІ тиждень) Тиждень охорони навколишнього середовища |
||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
||||||
18.04. – Український день навколишнього середовища (День довкілля) |
Пед-орг. |
заходи |
план |
18.04. |
||
Тиждень пожежної безпеки |
адміністрація |
заходи |
план |
Протягом тижня |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Бесіда «Ми – господарі своєї землі», 1-9 кл., СДГ, МДГ |
Класоводи, класні керівники 1-9 кл., вихователі дошкільного відділення |
бесіда |
усна інформація |
16.-17.04. |
|
Родинно-сімейне виховання |
Акція «Природа – наш дім. Зробимо чисто в нім» (прибирання подвір’я школи, подвір’я власних домівок) |
Пед-орг, класоводи, кл.кер.1-9 кл. |
акція |
фото |
Протягом тижня |
|
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Презентація та обговорення теми «Шкідливий вплив паління на організм людини» 8-9 кл. |
Вч. основ здоров’я |
бесіда |
презентація |
19.04. |
|
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
17.04 – День пожежної охорони. |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл, вихователі дошкільного відділення |
Тематичні бесіди |
Усна інформація |
17.04. |
|
Художньо-естетичне виховання |
Підготовка до виставки-конкурсу екологічних плакатів та малюнків до Дня Землі |
Вч. біології |
Виставка-конкурс |
еко-плакати |
До 19.04. |
|
Екологічне та трудове виховання |
День довкілля Міжнародний день Землі |
Пед-орг. |
Заходи |
Підбір матеріалів |
19.04. |
|
Оперуємо фактами: «Екологічні проблеми рідного краю», 5-9 кл |
Вч. географії |
дискусія |
план |
18.04. |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Допомога у виготовленні екологічних плакатів до Дня Землі |
Пед-орг. |
Виставка-конкурс |
екоплакати |
Потягом тижня |
Квітень 22.04. - 26.04. (ІV тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
26 квітня – День пам’яті Чорнобильської катастрофи. Виховні години, інформаційні хвилини, бесіди, класні год. |
Пед-орг. Класоводи, класні кер. 1-9 кл. |
заходи |
Інформація, фото |
26.04. |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
«Вахта пам’яті про Чорнобиль» (до роковин Чорнобильської трагедії) |
Пед-орг. |
Загальношкіль-ний захід |
інформація |
26.04. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Профорієнтаційні зустрічі. 9 кл. |
Кл.кер. 9 кл |
протягом тижня |
||||
Родинно-сімейне виховання |
Батьківська вітальня «Яку поведінку вважати насильницькою?» (щодо запобігання домашньому насильству) |
Кл.кер. 5-9 кл. |
Батьківська вітальня |
протокол |
Протягом тижня |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Індивідуальні бесіди превентивного спрямування «Правила поведінки на перерві» |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл. |
бесіда |
Протягом тижня |
|||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
День цивільного захисту |
Пед-орг. |
заходи |
Інформація |
26.04. |
||
Контрольно-аналітична діяльн. |
Аналіз проведення Дня цивільного захисту |
адміністрація |
План заходів |
наказ |
протягом тижня |
||
Травень 29.04. – 03.05. (І тиждень) |
||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
||||||
Підготовка до участі у заходах з нагоди Дня пам’яті і примирення (08.05) |
Педагог-організатор |
план заходів |
план |
01.-02.05. |
||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Підготовка матеріалів до виховної години «День пам’яті і примирення» (08.05) |
Класоводи, кл.кер. 5-9 кл. |
виховна година |
план |
03.05. |
|
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Бесіда «Повага до старших» |
Класоводи 1-4 кл., вихователі дошкільного відділення |
бесіда |
план |
30.04. |
|
Родинно-сімейне виховання |
Фотоальбом «Пам'ять про ІІ світову війну у моїй родині» |
Вч.історії |
Уроки пам’яті |
План-конспект |
Згідно планування |
|
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Бесіда «Яким я уявляю своє майбутнє», 9 кл. |
Кл.кер.9 кл. |
бесіда |
Усна інформація |
01.05. |
|
Інформаційна хвилина 05.05. – Міжнародний день боротьби за права інвалідів |
Вч. правознавства |
Інформ. хвилина |
Усна інформація |
02.05. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Ігри на свіжому повітрі на перервах |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл., вихователі дошкільного відділення |
ігри |
Усна інформація |
Протягом тижня |
|
Художньо-естетичне виховання |
Виготовлення корзин із квітами для покладання до пам’ятника загиблим воїнам та братської могили, 8-9 кл. |
Пед-орг. |
Класна година |
Корзини із квітами |
Протягом тижня |
|
Екологічне та трудове виховання |
Прибирання території біля пам’ятника загиблим воїнам |
Вч. труд. навч. |
03.05. |
|||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Виготовлення корзин квітів для покладання до пам’ятника загиблим воїнам у День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні |
Пед-орг. |
03.05. |
Травень 06.05-10.05.2023 (ІІ тиждень) Тиждень пам’яті |
||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
«День пам’яті і примирення» (08.05) |
Пед-орг. |
Заходи |
Інформація |
08.05. |
|
Військово - патріотичне та правове виховання |
Виховна година «День пам’яті і примирення» (08.05) |
Пед-орг. |
Виховна година |
інформація |
08.05. |
|
Родинно-сімейне виховання |
День Матері (щорічно, друга неділя травня) Привітання матерів зі святом. Виготовлення вітальних листівок |
Класоводи, класні кер. 1-9 кл., Вихователі дошкільного відділення |
Год. спілкування |
плани |
10.05. |
|
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Анкетування для учнів «Стосунки в колективі» 5-6 кл. |
Кл.кер. 5-6 кл. |
анкета |
аналіз |
09.05. |
|
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Практичні заняття «Будь уважним на дорозі. Дорожні знаки та їх значення» 1-4 кл |
класоводи |
Практичні заняття |
план, фото |
07.05. |
|
Художньо-естетичне виховання |
Конкурс-виставка малюнків до дня матері «Я і моя сім’я» |
Вч. обр.мист. |
Конкурс-виставка |
малюнки |
Протягом тижня |
|
Екологічне та трудове виховання |
Організація конкурсу-виставки малюнків до Дня матері |
Пед-орг, вч.обр.мист. |
Конкурс-виставка |
Протягом тижня |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Участь у покладанні квітів до пам’ятника загиблим воїнам у День Пам’яті та примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні |
Пед-орг. |
Покладання квітів |
фото |
08.05. |
|
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Організація профорієнтаційних зустрічей для учнів 9 класу. |
Кл.кер. 9 кл. |
Профорієнта-ційні зустрічі |
10.05. |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Моніторинг діяльності класних керівників (анкетування) |
Заступник директора |
моніторинг |
аналіз |
До 10.05. |
|
Аналіз проведення Дня памяті та примирення |
Інформація на сайті гімназії та на сторінці Міцівецької гімназії у соцмережі Facebook |
10.05. |
Травень 13.05.–17.05. (ІII тиждень) Тиждень безпеки дорожнього руху |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху (за окремим планом) |
Адміністрація Вч. основ здоров’я |
план |
наказ |
13.05.-17.05. |
||
Міжнародний день сім’ї (15.05.) |
Класоводи, кл.кер. 1-9 кл., вихователі дошкільного відділення |
Години спілкування |
інформація |
15.05. |
|||
Військово - патріотичне та правове виховання |
Тематична інформаційна хвилина, приурочена Дню боротьби за права кримськотатарського народу та 78-ої річниці депортації кримських татар. День пам’яті жертв політичних репресій (щорічно, третя неділя травня) |
Вч. історії, 9 клас |
Інформ. хвилина |
тези |
17.05. |
||
Громадянське та моральне виховання (співпраця з громадськими організаціями) |
Фотоколаж «День вишиванки» 1-9 кл., МДГ, СДГ |
Пед-орг. |
фотоколаж |
фотозвіт |
16.05. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Міжнародний день сім’ї (15.05) Години спілкування присвячені родинному вихованню. 1-9 кл. |
Класоводи, кл.кер. |
консультації |
узагальнена інформація |
15.05. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Перегляд відеороликів з елементами вікторини «Підліток і вільний час. Безпека на дорозі» 7-9 кл |
Вч. основ здоров’я |
бесіда з елементами віктирини |
план |
14.05. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Спортивні змагання між учнівськими родинами (до Міжнародного дня сім’ї) |
Вч. фізкультури |
Спортивні змагання |
фотозвіт |
15.05. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Тематична виставка малюнків «Твій друг – безпечний рух» |
Вч. обр.мист. |
Виставка малюнків |
малюнки |
Протягом тижня |
||
Екологічне та трудове виховання |
Виготовлення фотозони до свята Останнього дзвоника |
Пед-орг. |
Позакласна робота |
фотозона |
До 30.05. |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Виготовлення фотозони до свята Останнього дзвоника |
Пед-орг. |
Позакласна робота |
фотозона |
До 30.05. |
||
Анкетування «Вивчення рівня самоврядування в школі» |
Пед-орг. |
анкетування |
аналіз |
16.05. |
|||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Консультації з вчителями щодо завершення навчального року |
Заступник директора |
Інформаційно-консультативний дайджест |
інформування |
15.05. |
||
Контрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведення Тижня безпеки дорожнього руху |
Адміністрація |
аналіз |
Інформація на сайті гімназії та на сторінці Міцівецької гімназії у соцмережі Facebook |
17.05. |
||
Травень 20.05-24.05. (IV тиждень) 27.05. – 31.05. ( V тиждень) |
|||||||
Розділ |
Заходи |
Відповідальний за виконання |
Форма організації |
Форма контролю |
Термін проведення |
Відмітка про виконання |
|
Основні заходи, пізнавальна діяльність |
Підготовка та проведення Свята Останнього дзвоника |
Пед-орг. |
свято |
сценарій |
31.05. |
||
Родинно-сімейне виховання |
Класні батьківські збори Консультації з батьками «Оздоровлення дітей під час літніх канікул» |
Класоводи, кл. кер. 1-9 кл. |
Класні батьківські збори |
протокол |
23.05. |
||
Превентивне виховання. Соціально-психологічна робота |
Бесіда «Підлітки і літній відпочинок» |
Кл.кер. 8, 9 кл. |
бесіда |
тези |
23.05. |
||
Формування здорового способу життя. Спортивно-масові заходи |
Інструктажі з ТБ під час літніх канікул. |
Класоводи, кл. кер. 1-9 кл. |
інструктажі |
журнали |
30-31.05. |
||
Художньо-естетичне виховання |
Підготовка Свята Останнього дзвінка |
Пед-орг., вч. муз. мист. |
сценарій, худ. номери |
сценарій |
Протягом тижня |
||
Екологічне та трудове виховання |
24.05 – Європейський день парків. Парковий променад |
Класоводи, кл. кер. 1-9 кл., вихователі дошкільного вдділення |
Парковий променад |
фото |
24.05. |
||
Робота з активом учнівського самоврядування |
Засідання комісій учнівського самоврядування. Аналіз роботи учнівського самоврядування за ІІ семестр |
Пед-орг. |
засідання |
звіт |
30.05. |
||
Забезпечення прав особистості на освіту. Методична робота з класними керівниками |
Аналіз виконання плану виховної роботи за ІІ семестр 2023-2024 навч. року |
Заступник директора |
аналіз |
звіт |
04.06. |
||
Конрольно-аналітична діяльність |
Аналіз проведення свята Останнього дзвоника |
адміністрація |
аналіз |
Інформація на сайті гімназії та на сторінці Міцівецької гімназії у соцмережі Facebook |
31.05. |
||
Роль дитячих об’єднань у формуванні всебічно розвиненої особистості,
соціально активного громадянина.
Людина не може жити ізольовано від суспільства. Ще з самого народження людину оточує сім’я, яка виховує в неї почуття поваги та любові і поступово відкриває шлях у дорослий світ. Людина може виховуватись і розвиватись лише у колективі, що має безсумнівний вплив на її становлення.
Від того, в якому оточенні перебувала людина, які поради вона отримувала, залежатиме її життя та буде зрозуміло, чи зможе вона досягти чогось у житті і стати тим, ким хоче бути.
Переступивши поріг школи, дитина вливається в учнівську масу стає її складовою. Тут вона мусить освоїти певні закони та істини шкільного життя. Протягом 9 років навчання у школі дитина вчиться жити у колективі своїх однолітків, вчиться будувати стосунки із усіма учасниками навчально – виховного процесу, бере участь у вирішенні тих чи інших шкільних проблем. Усе це дає змогу дитині розкрити свої здібності та таланти.
Модель нашого навчального закладу : Школа становлення громадянина.
Метою діяльності нашої школи є: розвиток особистості дитини в умовах сільської школи.
Сучасне покоління дітей живе у досить складний час – це час складних роздумів та важливих висновків, які визначатимуть їх подальший життєвий шлях. А для того щоб навчитись робити правильні висновки у школах створюються дитячі об’єднання різного характеру та напрямків. Зазвичай дитячі об’єднання створюються для певної вікової категорії дітей, які мають спільні інтереси та захоплення. Так у нашій школі діє декілька таких об’єднань. Це – шкільна Πрезидентська Республіка для учнів 5 – 9 класів, гра – подорож « Веселковий світ дитинства» для учнів 1 – 4 класів, а також діє дитячо – юнацьке об’єднання за інтересами « Веста». Крім цього як вид дитячого об’єднання функціонуєволонтерський загін, що у свою чергу теж поділяється на два загони « Юні волонтери» та «Спадкоємці Πеремоги».
Рада старшокласників – це орган учнівського самоврядування. Він складається з 7 комісій, за кожною комісією закріплений вчитель консультант. Засідання шкільного парламенту відбувається один раз на місяць. Комісії зустрічаються один раз на тиждень, а під час засідання парламенту звітують про проведену роботу та зазвичай планують свою роботу на наступний місяць. Участь у роботі парламенту розвиває організаторські здібності та лідерські якості і виховує почуття обов’язку та відповідальності.
Гра – подорож « Веселковий світ дитинства»
.Мета: об’єднання і спрямовування зусиль на добро і корисні справи, виявлення обдарованих і здібних дітей, створення сприятливих умов для самовираження дітей у різних видах діяльності, виховання учнів на традиціях, звичаях свого народу, рідного краю.
Учасники: учні : 1 клас, 2 клас, 3 клас, 4 клас та їх старші друзі;
організатори: педагогічні працівники, бібліотекар,соціальний педагог, психолог.
Дитячо – юнацьке об’єднання за інтересами « Веста»
Мета: забезпечення умов для розвитку особистості, її здібностей, талантів, морального загартування на основі спільних інтересів та родинних засад спілкування.
Структура ДЮО:
Голова адміністративної групи ДЮО ВЕСТА .
Адміністративна група ДЮО ВЕСТА
Напрямки:
- Пізнавальний
- художньо – естетичний
- спортивно – оздоровчий
Завдання ДЮО « Веста
- Вивчення психологічних особистостей учнів;
- Створення умов для самовираження особистості;
- Сприйняття розвитку самовиховання учнів;
- Забезпечення духовного самовиховання;
- Впровадження в дитяче середовище дюо ВЕСТА позитивних, віками відпрацьованих національних еталонів культури поведінки
Πринципи роботи:
- Гуманізм, демократизм;
- Національна спрямованість;
- Незалежність об'єднання від будь – яких політичних громадянських і релігійних організацій;
- Різновіковість;
- Самоврядування.
Дитячо – юнацьке об’єднання за інтересами « Веста» базується в основному на гуртковій роботі. У цьому році на базі нашої школи працює 14 гуртків. Робота у гуртках дає можливість сприяти розвитку особистості, її здібностей, талантів.
Участь у дитячих об’єднаннях сприяє кращій соціалізації дитини у суспільстві, формуванню чітких принципів та переконань. Дитина виносить знання соціального характеру, формує свій власний світогляд, вчиться відстоювати власну думку та доводити свою правоту. Згодом особистість активно включається у життя своєї країни, суспільства, стає невід’ємною його частиною та складовою.
Отже, підсумовуючи все вище сказане, напрошується висновок, якщо дитина бере активну участь у житті школи, то в майбутньому така людина ніколи не буде стояти осторонь подій, які відбуватимуться в країні.