ПРОЄКТ «Сучасне освітнє середовище»
Координатор: Таїсія БУЧКІВСЬКА, директор Міцівецької гімназії
Нове освітнє середовище – це сучасний безпечний простір, сукупність умов, засобів і технологій для комфортного навчання здобувачів освіти.
Сучасне освітнє середовище НУШ - це не просто клас із яскравими меблями, новим обладнанням чи інтерактивним комплексом - це, насамперед, осередок творчості, досліджень, нових відкриттів та вражаючих експериментів. Територія дитини, яка спонукає мислити, знаходити нові рішення, мотивує та надихає.
КОДЕКС безпечного освітнього середовища Міцівецької гімназії
Ми не можемо поміняти напрям вітру…
але завжди можемо підняти вітрила!
Концепція Нової української школи спрямовує зусилля педагогів на формування нового освітнього середовища: безпечного, опанованого учнями, персоніфікованого. Відповідно до наказу МОН № 283 від 23.03.2018 року «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи» особливістю сучасного закладу є «організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини».
Усі учасники освітнього процесу Міцівецької гімназії спрямовують зусилля на створення нового сучасного освітнього середовища. Адже, зміцнюючи матеріально-технічну базу, створюючи комфортне та естетичне середовище навчання, зросте частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Планування і дизайн освітнього простору школи має бути спрямований на розвиток дитини і мотивації її до навчання.
Значна частина робіт для осучаснення освітнього середовища у Міцівецькій гімназії уже виконана: капітально відремонтовано харчоблок, утеплене ззовні приміщення закладу, осучаснена центральна доріжка до гімназії, встановлено з вулиці бетонний паркан. 1 клас навчається у приміщенні нового дитсадка, що добудований до приміщення закладу. У Міцівецькій гімназії всі вікна – нові металопластикові. У 2019 році встановлені нові внутрішні металопластикові двері.
Початкові класи НУШ забезпечені новими, сучасними меблями, технічними засобами та навчальними матеріалами. Школа отримала 3 кабінети, оснащені мультимедійними дошками, меблями та іншими засобами: комп'ютерний, фізичний та географічний.
Впровадження ІКТ в освітній галузі перейде від одноразових проєктів до системного процесу, що охоплює всі види діяльності. ІКТ суттєво розширить можливості педагога, оптимізують управлінські процеси.
Організація нового освітнього середовища потребує широкого використання нових ІТ- технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення лабораторної бази для вивчення предметів природничо-математичного циклу, суспільно – гуманітарного циклу.
Формуванню навичок наукової діяльності та винахідництва слугуватимуть сучасні лабораторії, а також програми доступу дітей до наукових музеїв, обсерваторій, відкритих навчальних курсів та інших ресурсів.